Ostatni komentarz: Tak wiemy, że dzisiaj Prima Aprilis :)

Ostatni komentarz: Nigdy sie nie poddamy.nigdy nie poddamy sie!!!
Podobno "Nadzieja umiera ostatnia"
dodany: 2009.02.09 14:29:44
przez: AdeKSG

MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój udanie rozpoczął rozgrywki 3 ligi w sezonie 2018/2019. Podopieczni trenera Bartłomieja Józefowicza bez problemów rozprawili się z debiutującym w 3 lidze zespołem UKS Ekonom Legnica. Od samego początku spotkania MKS narzucił swój styl gry wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Pierwsza kwarta, jak i cały mecz toczyły się pod dyktando zawodników z Uzdrowiska, choć 4 kwartę i to znacznie wygrali goście. Mocna obrona oraz skuteczna gra w ataku, pozwoliła pomarańczowo-czarnym zwyciężyć I kwartę 29-12.

W drugiej kwarcie obraz gry się nie zmienił i nadal w natarciu byli podopieczni Józefowicza. Doskonałe zawody rozgrywał kapitan zespołu Adrian Stochmiałek, a także rozgrywający Mateusz Myślak i doświadczony center Przemysław Olszewski. Celnymi trójkami popisywał się natomiast debiutujący w MKS-ie, wychowanek Górnika Trans.eu Wałbrzych Mateusz Frankiewicz. „Franek” trafił w całym spotkaniu aż 5 trójek i zakończył mecz z bilansem 17 oczek. Tą kwartę zawodnicy z Uzdrowiska wygrali 20-13 i na przerwę schodzili z 24 punktowym prowadzeniem.
Po zmianie stron MKS nie zwalniał tempa, cały czas zwiększając swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła ponad 40 punktów. Skuteczna gra w ataku i twarda obrona MKS-u nie pozwoliła na zbyt wiele debiutantom z Legnicy. Trzecia część gry zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 32-11.
W czwartej odsłonie trener Józefowicz dał więcej pograć zmiennikom, którzy nie byli już tak skuteczni jak pierwsza piątka. Kilka nieudanych akcji i niecelnych rzutów pozwoliły gościom minimalnie zmniejszyć rozmiary porażki do 36 oczek. Czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 13-22 dla Ekonoma, a cały mecz zwycięstwem gospodarzy 94-58. Najskuteczniejszymi graczami MKS-u byli Adrian Stochmiałek zdobywca 23 punktów oraz Mateusz Myślak i wspomniany Frankiewicz, którzy zdobyli po 17 oczek. W drużynie gości najwięcej punktów rzucili: Wojciech Jaworski 14pkt. i Łukasz Winiarski 13pkt.
W następnej kolejce MKS Mazbud zmierzy się na wyjeździe z drużyną WKS Śląska Wrocław, a kolejny mecz u siebie rozegra już 06 października z KKS Kobierzyce.

MKS Mazbud Basket Szczawno-Zrój - UKS Ekonom Legnica 94:58 (29:12; 20:13; 32:11;13:22)

W meczu punktowali:
MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój: Adrian Stochmiałek 23pkt.(1x3), Mateusz Myślak 17pkt.(2x3), Mateusz Frankiewicz 17pkt.(5x3), Przemysław Olszewski 14pkt., Jakub Grabka 10pkt., Kamil Matusik 5pkt., Mateusz Pilarczyk 4pkt., Tomasz Knach 2pkt., Aleksander Sulikowski 2pkt., Marcin Antkowiak 0pkt.

UKS Ekonom Legnica: Wojciech Jaworski 14pkt., Łukasz Winiarski 13pkt., Pawel Połukoszko 10pkt., Jakub Szapował 6pkt., Piotr Wiśniewski 6pkt., Wiktor Mazik 4pkt., Jakub Kowalski 4pkt., Kamil Stefura 2pkt., Wiktor Sielecki 0pkt.